Ateliérové focení

23.09.2023
Jak jsme v předešlém článku zmínili, zaměřujeme se především na ateliérové a exteriérové focení. Dnes je tedy na řadě ateliér. Co nesmí v ateliéru chybět? Jaký druh focení je pro ateliér nejlepší?


Základem ateliérového focení je fotopozadí. Těch je velké množství a různé druhy. Od jednobarevných po tematická. V každém ateliéru nesmí chybět klasické bílé a černé pozadí. Na těchto dvou se vyfotí téměř 99% fotografií. Vypadají prostě nejlépe. A na toto pozadí se nejvíce hodí business, párové nebo těhotenské focení.

Mezi zajímavá jednobarevná pozadí patří červené, béžové, růžové… vypadá to zprvu nevšedně, ale výsledek Vás překvapí. Vypadá to skvěle. Dokonce můžeme říct, že to vypadá COOL. Na takové pozadí se hodí třeba těhotenské focení nebo módní.Mezi nejčastější tematické focení, které u nás v atelieru probíhá, se řadí vánoční, velikonoční a narozeninová scéna. Připravit Vám můžeme i narozeninovou scénu na míru. Barva balonků a výběr rekvizit je na Vás. Můžete si donést vlastní dort a party může začít.
A co dál? Bez kvalitních světel to prostě nejde. Softboxy, stripboxy, led panely.. to vše musí v dobře vybaveném ateliéru být.

A v neposlední řadě rekvizity. Často postačí stolička nebo židle, větrák… Pro děti ale máme také co nabídnout. Například červené retro autíčko, plyšový medvěd, panenky atd.

To vše najdete v našem ateliéru na adrese Starokošířská 6/11 na Praze 5. Těšíme se na Vaši návštěvu.


Tým Cool Photo Studio