Exteriérové focení

25.07.2023
Naše photo studio se zaměřuje na exteriérové a ateliérové focení. Dnes Vám představíme exteriér. Jaké fotografie vznikají v exteriéru? Co je pro exteriér důležité? Dozvíte se v následujícím článku.

Exteriérové focení může mít tisíce podob. Vemte jednu modelku, jděte s ní třeba do parku a pak do města. Úplně jiné fotografie a to je tam stejné tvář. Pro exteriér je tedy zásadní to, KDE se rozhodnete fotit. Právě to místo vytváří atmosféru. Zamyslete se nad tím, co je pro vás typické a podle toho zvolte to správné.

Samotná Praha nabízí úplně všechno. Krásná zákoutí v přírodě, parky jako jsou Stromovka, Grebovka, Petřín nebo Divoká Šárka. Městské uličky, ty zapadlé nebo naopak hlavní třídy, kde se dá zachytit i ruch města. V okolí Národního divadla nebo Pražského hradu vznikají vždy krásné fotografie.

Naším nejoblíbenějším místem pro exteriérové focení je však pražský park Stromovka. Ta nám nabízí tolik možností. Stromy, květiny, rybník, zajímavá architektura… Je tam prostě všechno.

Dalším důležitým bodem je světlo, tedy KDY budeme fotit. Dopoledne nebo k večeru na západové focení? To je pro fotografy ráj. Jen když vykukuje zapadající slunce na párem, hned to změní atmosféru o sto procent. Nikdy však nevybírejte poledne. Ostré polední slunce vrhá tvrdé stíny a to pro obličej není lichotivé ba naopak.

V neposlední řadě se ještě zeptáme: KDO? Kdo se nejčastěji fotí v exteriéru? Za nás je to převážně rodinné focení, těhotenské nebo párové.

A CO si vzít na sebe? To je úplná alchymie. Hlavní rada ale je, vemte si to, v čem se cítíte dobře. Další rady by vyšly na nový článek. Tak zase příště.